Delegacja Patriarchatu Moskiewskiego w Rzymie

Zostanie przyjęta na audiencji prywatnej przez Papieża Franciszka.

Z trzydniową wizytą w Rzymie przebywa delegacja Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. Na jej czele stoi metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu. Jutro delegacja zostanie przyjęta na audiencji prywatnej przez Papieża Franciszka.

Delegacja Patriarchatu Moskiewskiego przybyła do stolicy Włoch na zaproszenie tutejszego episkopatu i m.in. bierze udział w konferencji na temat: „Pielgrzymka okazją do wymiany teologicznej, duchowej i kulturowej”. W swoim wystąpieniu metropolita Hilarion zwrócił uwagę na bardzo trudną sytuację chrześcijan w Syrii i Iraku, którzy doświadczają tam niespotykanego dotąd prześladowania. „My nazywamy je ludobójstwem – powiedział – gdyż jest to ewidentny znak wskazujący na wyniszczanie obecności chrześcijan w tamtym regionie”.

Natomiast sekretarz Konferencji Episkopatu Włoch odnosząc się do wizyty delegacji prawosławnej z Moskwy w Rzymie zaznaczył, że w relacjach obu wspólnot jest wiele ran, które goją się powoli. Potrzeba cierpliwości, a najlepszym lekarstwem na ich zagojenie są spotkania, dzięki którym można przezwyciężyć uprzedzenia i pokazać, że naszym pragnieniem jest jedność – powiedział abp Nunzio Galantino.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.