Włocławek: Chrześcijan łączy prawda, którą jest Jezus Chrystus

Mimo że idziemy nadal obok siebie, to łączy nas jedna prawda, którą jest Jezus Chrystus - powiedział bp Bronisław Dembowski podczas nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku.

Na nabożeństwie Słowa Bożego oprócz ks. Michała Walukiewicza, proboszcza parafii luterańskiej, zgromadzili się miejscowi przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego. Słowo Boże podczas nabożeństwa wygłosił bp senior Bronisław Dembowski. Rozwinął w nim hasło piątego dnia Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan: "Obecność Boga wśród nas wezwaniem do pokoju". Wskazał, że Bóg wzywa nas do pokoju, a nie ma pokoju bez miłości, zaś miłości bez przebaczenia.

Chrystus jest pośród nas i działa na każdego swoją miłością - powiedział hierarcha. Podkreślił, że nie możemy być obojętni wobec tego daru i musimy usilnie podejmować działania w kierunku coraz ściślejszego jednoczenia się wszystkich chrześcijan.

Bp Dembowski wskazał, że miłość ożywia pragnienie jedności. Jedność naszych w duszach na tyle istnieje, na ile jesteśmy zjednoczeni z Jezusem Chrystusem - podkreślił kaznodzieja.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama