Bp Hanson: Jedność już istnieje

Przygotowany przez Watykan dokument w niczym nie zmienia stanowiska Kościoła rzymskokatolickiego, dlatego nie będzie miał wpływu na stosunek Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce do ekumenizmu, w tym do dialogu luterańsko-rzymskokatolickiego - stwierdził bp Mark S. Hanson, zwierzchnik amerykańskich luteranów.

Skomentował w ten sposób watykański dokument "Odpowiedzi na pytania dotyczące niektórych aspektów nauki o Kościele".

- To nie niespodzianka, że Kościół rzymskokatolicki potwierdza, iż w nim trwa Kościół Chrystusa; niewątpliwie każdy Kościół chrześcijański istnieje w i żyje dzięki wspólnocie, którą nazywamy "Kościołem", którą przechowujemy i krzewimy w apostolskiej wierze - napisał bp Hanson.

Biskup stwierdził, że jego Kościół podtrzymuje nauki Konfesji Augsburskiej, która jasno stwierdza, iż Kościół jest "zgromadzeniem świętych, w którym się wiernie naucza Ewangelii i należycie udziela sakramentów". Dodał, że Kościół jest zraniony poprzez podziały pomiędzy chrześcijanami.

- Trudne i ważne sprawy posługi i eklezjologii muszą być jeszcze przedyskutowane w amerykańskim dialogu luterańsko-rzymskokatolickim - stwierdził bp Mark S. Hanson. I dodał, że jedność chrześcijańska już istnieje poprzez chrzest w Chrystusie, który trwale przypomina o tym, że Kościoły nie zawsze były podzielone.

Za www.ekumenizm.pl

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...