Francja: Ekumeniczne przesłanie

Francuscy biskupi skierowali do chrześcijan Wschodu braterskie przesłanie z okazji świąt wielkanocnych. W tym roku, w związku ze zbieżnością dat Wielkanocy dla chrześcijan Wschodu i Zachodu, w wielu diecezjach Francji obchody odbędą miały charakter ekumeniczny.

„W tym roku doświadczamy radości świętowania tego samego dnia liturgii Wielkanocnej. Zgodnie z waszą piękną tradycją, możemy powiedzieć jedni drugim: „Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał” – napisali biskupi.

– Wiemy, że większość z was należy do tych, którzy z powodu wiary w Chrystusa cierpią bardziej, niż my. Doświadczacie częściej niż my lęku, niepokoju, a nawet przemocy. Niektórzy z was zapłacili życiem za wierność Chrystusowi. Nie zapominamy słów apostoła Pawła, „gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki” (1 Kor 12,26). Dziękujemy Bogu za waszą odwagę w wierze. Przesyłamy nasze braterskie uczucia i zapewnienia, że będziemy nieustannie wspierać was przez różne akcje pomocowe. Modlimy się, aby w każdym narodzie przestrzegana była wolność sumienia i religii. Jesteśmy całym sercem z wami” – napisali francuscy biskupi.

Warto zauważyć, że obecność wyznawców obrządków wschodnich we Francji jest dość znaczna. Szacuje się ją na około pół miliona wiernych. Ze względu na dalszy napływ emigrantów, głównie wyznania prawosławnego, ilość wiernych tej religii we Francji stale rośnie. Rośnie również ilość miejsc kultu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.