Kard. Ranjith: władze zniszczyły oświatę

Sri Lanka boryka się z niskim poziomem nauczania i marginalizowaniem religii w szkołach. W obronie systemu oświaty, przed jego zupełną zapaścią występuje arcybiskup stołecznego Colombo.

Władze, które rządziły Sri Lanką zniszczyły nasz system edukacji – powiedział arcybiskup Colombo, kard. Malcolm Ranjith. Hierarcha wyjaśnia, że widać to choćby po rozbudowanym do granic systemie płatnych zajęć dodatkowych, bez których – jak mówią rodzice – ich dzieci nie są w stanie zdać egzaminów. Centra doszkalające są wielkim źródłem dochodów dla pracowników oświaty i państwa.

Kard. Ranjith zauważa, że kolejne rządy nie tylko przyczyniły się do obniżenia poziomu nauczania, ale pozbawiły go również wymiaru religijnego. Stał się on szkołą dyscypliny politycznej.

W tych sprawach kard. Ranjith napisał kilka listów do kolejnych rządów, a także do prezydenta. Otrzymał pozytywne odpowiedzi. Niestety za słowami nie stały żadne działania. Nie ma sensu wydawać oświadczeń, jeżeli za obietnicami nie ma konkretnych decyzji – stwierdził hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL