Ukraina: Ekumeniczna żałoba w Charkowie

W Charkowie z inicjatywy konsula generalnego RP Grzegorza Seroczyńskiego zorganizowano dzisiaj ekumeniczne nabożeństwo żałobne. Oprócz katolików obu obrządków wzięli w nim udział przedstawiciele prawosławia, Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, a także delegacja władz regionu.

Chrześcijanie Charkowa modlili się w katedrze rzymskokatolickiej za zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, jego żonę Marię oraz całą delegację, która zginęła w Smoleńsku. Przed nabożeństwem odczytano listę osób, które zginęły w katastrofie. Mszy przewodniczył biskup charkowsko-zaporoski Marian Buczek, który wygłosił też homilię. Po Mszy przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich odmówili modlitwy za zmarłych w różnych językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim, ormiańskim i łacińskim. Wierni składali kwiaty i zapalali znicze przed portretem prezydenta i jego małżonki oraz listą osób, które zginęły. Wśród wiernych byli przedstawiciele Europy, Azji i Afryki. Podobne nabożeństwa żałobne odbyły się także w Dniepropietrowsku, Doniecku, Zaporożu i innych miastach diecezji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.