Indie: Marsz przeciw dyskryminacji

W 40-stopniowym upale chrześcijanie miasta Bhopal w stanie Madhya Pradeś w środkowych Indiach przeprowadzili 18 kwietnia dwugodzinny marsz protestacyjny.

W akcji wzięło udział prawie 5 tys. osób. Manifestujący domagali się zaprzestania kampanii dyskryminacyjnej chrześcijan. Władze państwowe, zdominowane przez hinduistów, wrogo odnoszą się do mniejszości religijnych. W ostatnich latach najczęstszą ofiarą nietolerancji stała się wspólnota chrześcijańska. W stanie Madhya Pradeś wyznawcy Chrystusa liczą zaledwie 1 proc. z 55 mln społeczności. Za przyznanie się do wiary w Chrystusa traci się w tym indyjskim stanie świadczenia społeczne i bonusy edukacyjne. Chrześcijański protest poparli zwierzchnicy muzułmańscy wyrażając swoją solidarność.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INDIE, MARSZ, RELIGIE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.