Kościół o rosyjskich braciach

"W ostatnich dniach Kościół zrobił dla dialogu polsko-rosyjskiego o wiele więcej, niż można było oczekiwać. Z ust biskupów prowadzących pogrzebowe nabożeństwa tydzień po smoleńskiej apokalipsie padły przełomowe deklaracje" - pisze Katarzyna Wiśniewska. Przypomina słowa abp. Józefa Michalika, abp. Henryka Muszyńskiego i kard. Stanisława Dziwisza.

Jak pisze dziennikarka Gazety Wyborczej, w sobotę na placu Piłsudskiego uderzyły ją ciepłe, serdeczne słowa abp. Józefa Michalika pod adresem Rosji. Jak podkreśla, "abp Michalik zwrócił się do Rosjan w najbardziej bezpośredni sposób. Proste „dziękujemy” od hierarchy stojącego na czele polskiego Episkopatu to gest, którego znaczenia nie można przecenić. W najbliższych miesiącach powstanie wspólny list Kościołów katolickiego i prawosławnego o pojednaniu polsko-rosyjskim. Trudno o lep sze do niego podłoże niż ostatnie homilie i wystąpienia hierarchów. W dniach żałoby narodowej słuchałam głosu Kościoła otwartego na dialog, mocniej niż do tej pory łączącego narody i wyznania" - pisze Wiśniewska.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Stanisław Miłosz
  19.04.2010 23:06
  Niech gazeta poststalinowskich salonów i famili nie miesza Kościoła w swoje gry. Kościołowi taka pomoc, a tym bardziej pochwały, są zupełnie zbędne. Sam znajdzie język porozumienia z kościołem prawosławnym.
 • Tephilin
  25.04.2010 13:48
  Panie Stanisławie! Może tak trochę mniej alergii na GW, a więcej otwartości na dialog?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.