Uratowana przed śmiercią, wciąż jest w niebezpieczeństwie

Parlamentarzyści z całego świata wspierają Asię Bibi. Napisali list otwarty do premiera Pakistanu.

Ponad 230 parlamentarzystów podpisało list otwarty do pakistańskiego premiera. Wzywają w nim rząd, by pomógł w bezpiecznym opuszczeniu kraju przez Asię Bibi i osoby zagrożone z powodu jej uniewinnienia. Źródła wskazują, że do tej pory nie pozwolono jej opuścić Pakistanu, a zachodnie kraje nie są zbyt chętne, by udzielić jej azylu.

"Po tym wszystkim, co przeżyła Asia Bibi, jesteśmy zaniepokojeni faktem, że europejskie rządy wydają się niechętne udzieleniu azylu w tej krytycznej godzinie. Życie Bibi znajduje się w skrajnym niebezpieczeństwie i nikt tak jak ona nie zasługuje na schronienie. Jesteśmy wdzięczni za ponad 230 parlamentarzystów z różnych krajów o różnych poglądach politycznych, którzy podnieśli głos i solidaryzują się z Asią Bibi. Wzywamy rząd Pakistanu, aby zapewnił bezpieczny wyjazd z kraju Bibi i jej rodzinie"

- powiedział Paul Coleman, dyrektor wykonawczy ADF International - globalnej organizacji praw człowieka.

Asia Bibi spędziła osiem lat w celi śmierci, niedawno została uniewinniona przez Sąd Najwyższy w Pakistanie. Wcześniej została oskarżona o bluźnierstwo. W odpowiedzi na decyzję Sądu Najwyższego, miały miejsce gwałtowne demonstracje fundamentalistów wzywających do jej egzekucji. Jej życie wciąż jest w niebezpieczeństwie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama