Napad w kościele w Wiedniu; są ranni

Pięciu zakonników zostało rannych w czwartkowym ataku co najmniej dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf - podały austriackie media. Trwa obława na sprawców napadu; w akcji biorą udział jednostki specjalne.

Ranni w ataku to bracia zakonni w wieku od 56 do 68 lat. Wszyscy przebywają w szpitalu; najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy po pobiciu.

Wczesnym popołudniem co najmniej dwóch mężczyzn wtargnęło do katolickiego kościoła Marii Niepokalanej. Następnie przez kilka godzin przetrzymywali siłą zakonników. Jeden ze sprawców miał żądać od nich pieniędzy. Co najmniej pięciu duchownych zostało pobitych; według policji napastnicy mogli mieć ze sobą metalowe pręty.

Służby bezpieczeństwa wykluczają terrorystyczny motyw ataku. Prawdopodobnie celem napadu była grabież.

Trwa policyjna obława. W pobliżu kościoła są jednostki specjalne; policja prosi o unikanie miejsca ataku i pomoc przy pracy służb.

«« | « | 1 | » | »»
 • Wiedeńczyk
  28.12.2018 01:04
  Warto zwrócić uwagę, że w tej dzielnicy powstał pierwszy Meczet w Wiedniu (porządny z minaretami) oraz w tej dzielnicy obok leopoldstadtu jest duża mniejszość muzułmanska. Badania wskazują, że za 10 lat na poziomie szkoły gimnazjalnej będzie więcej uczniów muzułmańskich niż chrześcijańskich. Stolica Cesarstwa Rzymskiego upada.
 • 12
  28.12.2018 15:27
  Wszystko się układa w logiczną całość, jest czytelne. Literatura XIX wiecznej publicystyki i pamiętnikarstwa daje rzetelną wiedzę, a treści I połowy XX wiecznej dopełniają. Kto nie chce służyć swojemu Bogu, będzie służył cudzym
 • Mirek
  30.12.2018 17:12
  Uważam , że Europa sama sobie szykuje pętlę na szyję . Z oglądu sytuacji wyłania się obraz Europy islamskiej albo dojdzie do wojny z islamem . Innego wyjścia nie ma .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.