Nikaragua: nie ustają ataki na kościoły

Sandiniści nieustannie atakują świątynie i księży oskarżanych o sprzeciwianie się prezydentowi Ortedze. W środę wieczorem zwolennicy obecnego prezydenta wtargnęli do kościoła w miejscowości Catarina, przerywając Mszę i atakując słownie kapłana.

Ks. Jairo Velazquez odprawiał wieczorną liturgię ku czci pierwszego męczennika św. Szczepana, kiedy grupa sandinistów przerwała celebrację obrzucając księdza wyzwiskami. Następnie, jak podają lokalne media, zabrali obraz świętego i próbowali przeprowadzić własną uroczystość.

Ze względu na kryzys społeczno-polityczny kard. Leopoldo Brenes zarządził, aby unikać publicznych spotkań na otwartej przestrzeni. Dlatego uroczystości i nabożeństwa odbywają się wewnątrz kościołów.

Prześladowania ze strony reżimu Ortegi spotykają również dziennikarzy. Ostatnio Interamerykańskie Stowarzyszenie Prasowe w specjalnym liście potępiło aresztowanie Miguela Mory, reportera oskarżonego o działalność konspiracyjną. W obronie Mory stanął również biskup pomocniczy Managui, Silvio Báez. Hierarcha zaświadczył, że zna dobrze dziennikarza i wie, iż „jest on człowiekiem pokoju, szanuje prawa i głęboko kocha swój lud”. „Dość nadużywania praw człowieka i łamania swobód obywatelskich” – wzywał bp Báez.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.