Do zobaczenia we Wrocławiu

W modlitwie udział wzięła młodzież, parafie, które gościły u siebie uczestników spotkania oraz liczne rodziny.

W katedrze Almudena w Madrycie odbyła się dziękczynna modlitwa za spotkanie młodych, które na przełomie grudnia i stycznia zorganizowała w hiszpańskiej stolicy ekumeniczna Wspólnota z Taizé. Modlitwie przewodniczył kard. Carlos Osoro.

W modlitwie w katedrze Almudena udział wzięła młodzież, parafie, które gościły u siebie uczestników spotkania oraz liczne rodziny. Młodzież pozostawiła po sobie miłe wspomnienia. „Pokazali, że można się modlić, bawić i być normalnymi” – mówią Juan Manuel i Rocío. „Początkowo nie myśleliśmy, aby przyjąć kogoś do domu, ponieważ jest to okres świąt, w Hiszpanii czas bardzo rodzinny. Jednak moja starsza córka zareagowała: Tato, a mnie wzięła rodzina we Wrocławiu podczas ŚDM. Ostatecznie przyjęliśmy sześć osób” – wspomina José. 

Kard. Carlos Osoro, który przewodniczył modlitwie podziękował wszystkim za gościnność. Spotkanie młodych było darem dla madryckiego Kościoła, ożywiło jego parafie i wspólnoty. Było okazją, aby zobaczyć Boga w drugim i otworzyć się na innych – podkreślił kard. Osoro.

“Hasta la vista en Wrocław! Do zobaczenia we Wrocławiu!” – pozdrawiali się uczestnicy modlitwy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.