Do ważnych tematów pojawiających się podczas tego lata w Taizé należą przygotowania do kolejnego, 42. Europejskiego Spotkania Młodych, które w tym roku, po Bożym Narodzeniu, będzie gościł Wrocław.
Młodzi mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska co tydzień odwiedzają swoich rówieśników z innych krajów, zapraszając ich do siebie. Mówi Ania z Wrocławia:
„Głównie opowiadamy o tym, że Polacy są bardzo gościnni i naprawdę czekają na ludzi, którzy zdecydują się przyjechać i mamy wrażenie, że te uśmiechy, które są reakcją świadczą o tym, że to do ludzi trafia, i że czują się zaproszeni”.
Na obfite owoce wrocławskiego spotkania liczy także tamtejszy Kościół. Mówi przedstawiciel arcybiskupa wrocławskiego, ks. Jacek Froniewski:
„Mieliśmy bardzo dobre doświadczenie podczas Światowych Dni Młodzieży, kiedy gościliśmy około 15 tysięcy młodych z całego świata i to bardzo ożywiło nasze parafie – mówi kanclerz wrocławskiej kurii. – Bardzo liczymy, że będzie to też kontynuacja tych doświadczeń w duszpasterstwie młodych”.
42. Europejskie Spotkanie Młodych rozpocznie się we Wrocławiu 28 grudnia, a już we wrześniu przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska pierwsza grupa braci z tutejszej wspólnoty.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Ciąg dalszy kampanii reżimu prezydenta Daniela Ortegi przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Podczas liturgii odczytano Przesłanie Soboru Biskupów z okazji 100-lecia autokefalii.
W Białymstoku odbył się z tej okazji koncert dzieł muzyki cerkiewnej w wykonaniu stuosobowego chóru.