Jerozolima: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W Jerozolimie tegoroczny tydzień modlitw rozpoczął się liturgią Kościoła prawosławnego na Kalwarii, a zakończy w niedzielę 27 stycznia we wspólnocie melchickiej na Starym Mieście.

Na ziemi Jezusa tradycyjnie już Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczyna się nieco później, niż w Kościele powszechnym. Powodem tego opóźnienia są obchody ormiańskiego Bożego Narodzenia, które przypadają na 19 stycznia. W Jerozolimie tegoroczny tydzień modlitw rozpoczął się właśnie liturgią Kościoła prawosławnego na Kalwarii, a zakończy w niedzielę 27 stycznia we wspólnocie melchickiej na Starym Mieście.

W czasie tego tygodnia modlitw wierni będą się gromadzić każdego dnia w innym miejscu, by poprzez wspólną modlitwę Ojcze nasz, lekturę Pisma św. i wzajemne poznanie tego, co nas dzieli i łączy wyrazić pragnienie rychłego zjednoczenia wszystkich wyznawców Chrystusa. Program modlitw przewiduje również peregrynację do katedry anglikańskiej, ormiańskiej a także do kościoła luterańskiego, etiopskiego i koptyjskiego. W środę 23 stycznia modlitwę o jedność poprowadzą katolicy w kościele parafialnym Najświętszego Zbawiciela. Kulminacyjnym momentem będzie jednak czwartkowa peregrynacja do Wieczernika, miejsca drogiego każdemu chrześcijaninowi, gdzie Chrystus modlił się, byśmy „byli jedno”.

Zachęcając do uczestnictwa w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan Konferencja Ordynariuszy Ziemi Świętej zwraca uwagę, że istniejące pomiędzy nami podziały osłabiają nasze świadectwo o królestwie sprawiedliwości i pokoju. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan jest więc momentem uprzywilejowanym na modlitwę, spotkanie braci w wierze w Jezusa i podjęcie wspólnego dialogu, by prosić Boga o dar jedności.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.