W Taizé trwają wakacyjne spotkania młodzieży. Jest na nich między innymi mowa o wypływającej z przyjęcia Ewangelii potrzebie gościnności wobec cudzoziemców i uchodźców.
W minionym tygodniu w kościele pojednania modliło się ponad 2 tysiące młodych z wielu krajów świata. Rozważali oni list przeora Wspólnoty, brata Aloisa zatytułowany: „Nie zapominajmy o gościnności”. Jego autor zachęca do odkrycia źródła gościnności w Bogu i zauważa, że łączy ona osoby różnych wyznań i religii, a także osoby niewierzące. Jak przypomina brat Wojciech przyjmowanie osób potrzebujących należy do ważnych cech Wspólnoty z Taizé. „Ta tradycja jest wpisana w charakter Wspólnoty od samego początku – powiedział brat Wojciech. - Brat Roger przyjmował tych, którzy potrzebowali schronienia, a całkiem niedawno Wspólnota przyjęła cztery rodziny z Syrii i Iraku."
Miniony tydzień został zakończony Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem metropolity Dijon, abp. Rolanda Minneratha. Rozmawiając z braćmi abp Minnerath podkreślił pilne wyzwanie ewangelizacji, na którą w istocie otwarty jest każdy człowiek.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Ciąg dalszy kampanii reżimu prezydenta Daniela Ortegi przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Podczas liturgii odczytano Przesłanie Soboru Biskupów z okazji 100-lecia autokefalii.
W Białymstoku odbył się z tej okazji koncert dzieł muzyki cerkiewnej w wykonaniu stuosobowego chóru.