Na imprezie Mister Gay 2019 symulowano zabójstwo abp. Jędraszewskiego

Chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z drag queen podczas naszego wydarzenia - podkreślili w środę organizatorzy wyborów Mister Gay 2019. W trakcie wyborów wystąpiła ona z "kukłą" z wizerunkiem abpa Jędraszewskiego.

Wybory Mr. Gay Poland odbyły się w sobotę w poznańskim klubie Punto. Na zdjęciach z wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu - jak podają lokalne media - miało być "symulowane zabójstwo metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów".

W środę, kiedy o zdarzeniu poinformowały lokalne media, organizatorzy wydarzenia wydali oświadczenie, w którym przeprosili za występ z udziałem drag queen Mariolkaa Rebell.

"Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu, pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw" - podkreślono w oświadczeniu.

"W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z drag queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów" - dodano.

Organizatorzy podkreślili również, że "konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji".

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP w środę po południu, że dotychczas nie wpłynęło do policji żadne zawiadomienie w tej sprawie.

Jak podała w środę TVP Poznań, relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu, część zdjęć pojawiła się też na prywatnym profilu na jednym z portali społecznościowych.

"Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć +drag queen Mariolkaa Rebell+ trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy" - poinformowała TVP Poznań.

Abp Marek Jędraszewski jest atakowany przez środowiska lewicowo-liberalne i homoseksualistów za słowa o "tęczowej zarazie", które wypowiedział 1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie metropolita podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. "Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa" - powiedział.

Wyrazy solidarności z arcybiskupem wyraziły środowiska katolickie, m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i prymas Czech kard. Dominik Duka, środowiska prawicowe i Światowy Związek Żołnierzy AK.

Duchownego krytykują środowiska popierające ideologię LGBT. Lider Wiosny Robert Biedroń w liście do papieża Franciszka nawiązał do słów abpa Jędraszewskiego i poprosił go o "reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gosia69
  14.08.2019 21:17
  Całe to wydarzenie świetnie zostało wykorzystane do promowania świata LGBT+, oswajania ludzi z tym specyficznym językiem, swoistymi pojęciami (drag queen, mister gay itd), bardzo sprytnie... Mi spontanicznie robi się niedobrze na widok tych sformułowań (sformułowań, podkreślam!). Ależ daliśmy się wciągnąć w te zagadnienia! Ja mam dość. Wiem już ile trzeba, rozumiem rozmiar zjawiska i apetyt nakręcających go osób, zorientowałam się które media manipulują faktami ... Wystarczy. Przestaję czytać o LGBT+ :) Tyle jest ciekawszych tematów!! :)))
 • AFU
  14.08.2019 22:14
  AFU
  Jakaż to urocza formuła przeprosin upowszechniła się od dłuższego czasu w naszym życiu publicznym. Przepraszam wszystkich który poczuli się urażeni... To znaczy jakichś dziwaków, malkontentów, pieniaczy, a w ogóle to ciemniaków którzy nie poznali się na dowcipie... Nie przepraszam w ogóle, nic się złego nie stało, a tamci, no, niech się od nas odczepią bo "przeprosiliśmy". Jak kiedyś przepraszano w gazetach Pana Iksińskiego że kiedyś tam i gdzieś tam nazwało się go... i tu dosłowne powtórzenie jak się nazwało. Więc informuję że jestem urażony i bezmyślnie chamskim występem, o którym się dopiero przy okazji tych "przeprosin" dowiedziałem, jak i samymi przeprosinami, które w takiej formie i od ludzi prezentujących takie postawy, są mi całkiem na nic.
 • Anonim (konto usunięte)
  15.08.2019 16:33
  Standardy WHO to nie jest edukacja rodziców. To jest wmuszanie krajom określonego systemu poglądów np. za cenę pomocy medycznej, finansowej itp. To jest uczenie np. że aborcja jest prawem przyrodzonym kobiety (a nie zabójstwem drugiego człowieka), to jest - jak słusznie zauważyła Gosia - seksualizowanie dzieci, czyli wmuszanie im poniżej określonego poziomu rozwoju zachowań, w rezultacie których traktuje się seks przedmiotowo i bez żadnej odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka - nie chodzi bynajmniej o zapobieganie niechcianej ciąży, tylko o nietraktowanie współżycia w kategoriach wyłącznie fizycznych doznań, zresztą. Nie muszę dodawać, że WHO swoje standardy serwuje także w krajach rozwijających się, także z osobliwymi "dodatkami" wbrew życiu i zdrowemu rozwojowi. Przecież Ty to wszystko, Tomaszu, dobrze wiesz... Czyż nie?
 • wujek_Olek
  16.08.2019 19:58
  wujek_Olek
  Od tzw. "reformacji" przez (nied-)oświecenie rewolucji francuskiej markiza de Sade, marksizm, bolszewizm, hitleryzm, komunizmy, niby liberalny globalizm mamy do czynienia z bezbożną rewolucją nihilizmu, posługującą sie dla dekonstrukcji cywilizacji dzisiaj tęczowymi, bo "dobrowolne niewolnictwo jest najbardziej skuteczne", a "człowiek ma tylu panow, ile żądz i przywar". Kto je "wyzwala" i kontroluje, ten jest panem wszystkich, którzy sie nimi dobrowolnie -i jak najbardziej haniebnie- niewolą.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .