Niemcy: Ekumeniczne nabożeństwo żałobne

W najbliższą sobotę, 31 lipca, odbędą się w Duisburgu centralne uroczystości żałobne upamiętniające ofiary tragedii podczas Love Parade. Swój udział zapowiedzieli prezydent Niemiec Christian Wulff oraz kanclerz Angela Merkel.

Żałobnym nabożeństwom ekumenicznym, które odbędą się w ewangelickim kościele Zbawiciela przewodniczyć będą katolicki biskup Essen Franz-Josef Overbeck oraz przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech (EKD), Nikolaus Schneider.

Ewangelicki kościół Zbawiciela leży w zabytkowej części Duisburga, naprzeciwko ratusza. Nabożeństwo będzie można oglądać na dwóch telebimach rozmieszczonych na placu. W pobliskim katolickim kościele karmelitów czynny będzie punkt duszpasterski dla pogrążonych w żałobie członków rodzin. Tu także – jak poinformował rzecznik diecezji Essen – będą się mogły odbywać spotkania rodzin ofiar z przedstawicielami świata polityki i Kościołów.

W panice, jaka wybuchła w tunelu prowadzącym na tereny, na których odbywała się Love Parade w Duisburgu zginęło 24 lipca 21 osób, a ponad 500 zostało rannych. Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragedii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama