Czescy katolicy będą pomagać prześladowanym chrześcijanom

Czeski Kościół nadal będzie wspierał prześladowanych chrześcijan. Tamtejsi biskupi postanowili, że raz w roku, w 6. niedzielę wielkanocną, w kościołach zbierane będą ofiary na pomoc dla prześladowanych wyznawców Chrystusa.

Podczas zakończonego wczoraj posiedzenia episkopatu przedstawiono inicjatywy Czeskiej Caritas na Bliskim Wschodzie. Z pieniędzy czeskich katolików odbudowano w Iraku 32 domy w chrześcijańskim mieście Karakosz i udzielono pomocy 200 chrześcijanom, którzy powrócili do swych domów.

Episkopat Czech wydał też oświadczenie w sprawie eutanazji. Biskupi zapowiadają się, że Kościół włączy się do publicznej debaty na ten temat. Stwierdzają bowiem, że w czeskim parlamencie istnieje grupa polityków, którzy z wielką determinacją i z pomocą z zagranicy dąży do legalizacji eutanazji. Biskupi przypominają, że z moralnego punktu widzenia jest to niedopuszczalne. Wyrażają zadowolenie, że przeciw eutanazji występuje wielu lekarzy. Zachęcają czeskich polityków do większego rozwoju hospicjów i opieki paliatywnej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama