Czescy katolicy będą pomagać prześladowanym chrześcijanom

Czeski Kościół nadal będzie wspierał prześladowanych chrześcijan. Tamtejsi biskupi postanowili, że raz w roku, w 6. niedzielę wielkanocną, w kościołach zbierane będą ofiary na pomoc dla prześladowanych wyznawców Chrystusa.

Podczas zakończonego wczoraj posiedzenia episkopatu przedstawiono inicjatywy Czeskiej Caritas na Bliskim Wschodzie. Z pieniędzy czeskich katolików odbudowano w Iraku 32 domy w chrześcijańskim mieście Karakosz i udzielono pomocy 200 chrześcijanom, którzy powrócili do swych domów.

Episkopat Czech wydał też oświadczenie w sprawie eutanazji. Biskupi zapowiadają się, że Kościół włączy się do publicznej debaty na ten temat. Stwierdzają bowiem, że w czeskim parlamencie istnieje grupa polityków, którzy z wielką determinacją i z pomocą z zagranicy dąży do legalizacji eutanazji. Biskupi przypominają, że z moralnego punktu widzenia jest to niedopuszczalne. Wyrażają zadowolenie, że przeciw eutanazji występuje wielu lekarzy. Zachęcają czeskich polityków do większego rozwoju hospicjów i opieki paliatywnej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.