Watykan w ONZ przeciwko konfiskacie szkół i szpitali w Erytrei

Watykański dyplomata wezwał także rząd w Erytrei do wejścia w konstruktywny i pełen szacunku dialog ze Stolicą Apostolską.

Wyrażamy nasze zaniepokojenie z powodu zamykania i zajmowania szpitali oraz szkół prowadzonych przez Kościół w Erytrei. Jednocześnie pragniemy zachęcić rządzących do podjęcia konstruktywnego dialogu. W ten sposób stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie wypowiedział się na temat sytuacji Kościoła w tym afrykańskim kraju podczas 43. sesji Rady Praw Człowieka.

Abp Ivan Jurkovič zaznaczył, że Kościół katolicki działa zgodnie ze swoją naturą i powszechną misją, „prowadząc działalność charytatywną i społeczną dla całej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej potrzebujących”. Jednocześnie stara się promować sprawiedliwość, pokój, pojednanie i dialog, a więc cele, które są humanitarne i niepolityczne.

Watykański dyplomata wezwał także rząd w Erytrei do wejścia w konstruktywny i pełen szacunku dialog ze Stolicą Apostolską, co może przysłużyć się do budowania bardziej pokojowej i pomyślniejszej przyszłości tego kraju, gdzie wolność religijna będzie szanowana w zgodzie z prawem międzynarodowym. Wyraził także nadzieję, że Kościół katolicki będzie mógł się cieszyć w Erytrei wolnością w służeniu dobru wspólnemu także poprzez prowadzone przez siebie instytucje.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP JURKOVIC

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.