Pomagajmy bardziej potrzebującym

Anglikański arcybiskup Canterbury zachęca, aby nie odcinać się od innych osób ze względu na pandemię koronawirusa. „Możemy zamknąć się na cztery spusty i dbać tylko o siebie, ale możemy także pomóc innym, którzy są w większej potrzebie” – mówił Justin Welby w przesłaniu transmitowanym przez brytyjskie media.

Zachęcał, aby w najbliższą niedzielę, w geście solidarności z chorymi, postawić w oknach o godzinie 19. zapalone świece. „Warto także zadzwonić do kogoś, kto jest w izolacji, aby go wesprzeć, kupić dodatkowy produkt i przekazać go do banku żywności” – powiedział abp Welby i poprosił władze, aby pozostawiły otwarte noclegownie, gdzie mogą schronić się osoby bezdomne.

Zdaniem anglikańskiego hierarchy postawa całkowitego zamknięcia na innych prowadzi jedynie do potęgowania strachu oraz do duchowej i emocjonalnej izolacji. „Mamy wybór, możemy skoncentrować się na strachu, na nas samych i na tym, czego nie wolno robić. Możemy także zwrócić się do Boga i prosić Go, aby pomógł nam kreatywnie pomóc innym, nie narażając siebie i ich” – powiedział prymas Wspólnoty Anglikańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.