Pastor Tveit: Jesteśmy jedną ludzką rodziną

Sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów ks. dr Olav Fykse Tveit zwrócił się z apelem do wszystkich kościołów członkowskich Rady, o wspólną Modlitwę Pańską w środę 25 marca.

To odpowiedź, na zaproszenie Papieża Franciszka wystosowane do wszystkich przywódców chrześcijańskich, w tym Światowej Rady Kościołów (WCC), aby wspólnie modlić się Modlitwą Pańską, 25 marca w południe czasu rzymskiego lub w południe czasu lokalnego w dowolnym miejscu na świecie.

W liście z zaproszeniem kardynał Kurt Koch wyraził nadzieję, że wszyscy przyłączą się do „tej inicjatywy, w której wszyscy chrześcijanie wzywający razem łaski z nieba, poproszą o zakończenie pandemii, ufając w moc Boga”.

Sekretarz generalny WCC, ks. Dr Olav Fykse Tveit, z zadowoleniem przyjął zaproszenie i możliwość uczestnictwa tak wielu chrześcijan we wspólnej modlitwie za ludzkość, gdy świat stoi wobec pandemii COVID-19.

„Ponieważ ludzie na całym świecie przebywają w swoich rozproszonych miejscach pracy w domu, będziemy mieli okazję zjednoczyć nasze głosy w modlitwie do Boga słowami, których nauczył nas nasz Pan Jezus Chrystus” - powiedział Tveit. „W tych trudnych czasach modlitewne działania, które nas jednoczą, przypominają, że jesteśmy jedną ludzką rodziną”.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama