Manifestacja na rzecz katechezy

Co najmniej 5 tys. Bułgarów manifestowało wczoraj w centrum Sofii, domagając się wprowadzenia obowiązkowych lekcji religii w tamtejszych szkołach. Manifestacja była odpowiedzią na apel Cerkwi prawosławnej.

Demonstrującym towarzyszyło bicie dzwonów wszystkich stołecznych świątyń.

Aktualnie lekcje religie są w Bułgarii nadobowiązkowe. I choć ponad 80 proc. Bułgarów zostało ochrzczonych w Cerkwi prawosławnej, tylko nieliczny odsetek uczniów – 3 tys. na 550 tys. – uczęszcza na szkolne katechezy. „Jesteśmy zaniepokojeni szerzeniem się przestępczości wśród dzieci, przemocą w szkole i narkomanią młodych” – mówił uczestniczący w manifestacji metropolita Mikołaj, wysoki przedstawiciel miejscowej Cerkwi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.