USA: Porozumienie o ważności chrztu

Sesja plenarna episkopatu Stanów Zjednoczonych zatwierdziła porozumienie zawarte z czterema Kościołami protestanckimi w sprawie ważności udzielanego w nich sakramentu chrztu.

Są to: Prezbiteriański Kościół USA, Kościół Reformowany w Ameryce, Chrześcijański Kościół Reformowany i Zjednoczony Kościół Chrystusa. „Wspólne porozumienie o wzajemnym uznaniu chrztu” to owoc sześciu lat dialogu z tymi Wspólnotami kościelnymi. W dokumencie katolicy i protestanci potwierdzili, że chrzest jest podstawą ich rzeczywistej, chociaż jeszcze niepełnej jedności. Zwrócił na to uwagę 16 listopada przewodniczący komisji amerykańskiego episkopatu ds. dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego, abp Wilton Gregory. Chcąc przystąpić do pełnej jedności z Kościołem katolickim lub poślubić katolika czy katoliczkę, wierni wspomnianych Kościołów przedstawią wydaną w nich metrykę chrztu. Upewnią w ten sposób duchownych katolickich, że są ważnie ochrzczeni.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.