Jezus na USG

Ekumeniczne przedsięwzięcie przypominające o prawdziwym znaczeniu Bożego Narodzenia.

Niebawem pojawią się na Wyspach specjalne plakaty przedstawiające zdjęcie USG nienarodzonego dziecka z widoczną wokół jego głowy aureolą. Plakatowi towarzyszy napis: „He’s on His way. Christmas starts with Christ” (On jest w drodze. Święta zaczynają się z Chrystusem), przypominający o prawdziwym znaczeniu Bożego Narodzenia.

Ekumeniczne przedsięwzięcie koordynowane jest przez chrześcijańską organizację marketingową ChurchAds.net. Akcja rozpocznie się 6 grudnia, a plakaty pojawią się w ponad 2 tys. miejsc w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że obejrzeć je może ok. 40 mln Brytyjczyków.

Kampania wywołała gwałtowną falę krytyki ze strony zwolenników aborcji i ateistów. – Ta krytyka to próba zatajenia prawdy o aborcji – uważa Anna Franzonello z organizacji pro-life Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL). – Za każdym razem, kiedy prezentuje się prawdę, chcą jej zakazać i zablokować, uzasadniając to tym, że jest ona albo ideologiczna, albo zbyt polityczna.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.