W Święta z rodziną do teatru

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o 16.00, już po raz 11, w teatrze cieszyńskim im. A. Mickiewicza odbędzie się Rodzinne Spotkanie Świąteczne, zorganizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Zarówno na scenie, jak  i na widowni spotkają się dzieci i dorośli. Wspólne kolędowanie, bajka z morałem dla dzieci i niebajka dla dorosłych, koncert zespołu The Future, impresje ukraińskie i historie rodzinne na wesoło - to główne punkty tegorocznego programu świątecznego.

"W tym szczególnym czasie nie brakuje nam fantazji i kreatywności, nawet designerzy mówią o nas, że zaczynamy dbać o swoje otoczenie i stawiać na estetykę, co kilkanaście lat temu w Polsce nie było dla nikogo, albo prawie nikogo, czymś ważnym. Banki cieszą się z naszych kolejnych kredytów. Handlarze zacierają ręce na naszą świąteczną wrażliwość i wypełnione kosze na zakupy. Rodzina jakoś szczególnie koncentruje się na tym, co pod zielonym drzewkiem i co na stole. I jeżeli o rodzinę chodzi, to ona jest tematem Świąt Bożego Narodzenia niewątpliwie. W różnym wymiarze. W ostatnich badaniach ponad trzy czwarte Polaków deklaruje, że być z rodziną w domu to jedno z ich największych życzeń w te Święta" czytamy na stronie Centrum Misjo i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko Augsburskiego w RP - organizatora imprezy.

"W odpowiedzi na to przypominają mi się jednak coroczne narzekania moich bliższych i dalszych znajomych, że tyle jedzenia, że oczy by jadły, a żołądek już nie może, że wskazówka na wadze przesunęła się w niebezpieczną stronę, że tyle przygotowań, a święta szast prast i koniec. A może by inaczej na to spojrzeć? Pyszne jedzonko i te wszystkie niecodzienności jak najbardziej (przecież to Święta), ale wszystko z umiarem, jak mawiał Hipokrates, i do tego z refleksją o sensie tego świętowania, o Narodzonym dla każdego i dla wszystkich - pisze Gabi Glajcar.

"Może wystarczy wykorzystać tę naszą polską fantazję, a i rozrzutność w niektórych przypadkach i chęć bycia z bliskimi – i zamiast siedzieć trzy dni za stołem, koło choinki czy przed telewizorem – wyjdźmy z całą rodziną do teatru. Właśnie tak, do teatru w Święta! W 2. dzień Świąt Bożego Narodzenia w Teatrze im. Adama Mickiewicza  w Cieszynie przygotowana zostanie jedna scena dla wszystkich – dorosłych i dzieci – wspólne kolędowanie z Zespołem CME, bajka z morałem dla dzieci i niebajka dla dorosłych, koncert zespołu The Future oraz impresje ukraińskie, historie rodzinne na wesoło z Babcią w roli głównej oraz etiuda Artystycznej Grupy Klaunów i nietypowa prezentacja konkursowych wierszy laureatów I Konkursu Poetyckiego "Warto" ".

Organizatorzy zapewniają, że wspólne wyjście z rodziną do teatru, to dobra alternatywa dla wspólnego zasiadania przy świątecznym stole, która w dosyć nietypowy sposób może też pobudzić do osobistej refleksji o sensie tego szczególnego czasu w roku.

Dochód z biletów w całości przeznaczony zostanie na działalność misyjną na Ukrainie.

Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w Księgarni "Warto" w Cieszynie, ul. Wyższa Brama 29, i pod nr. tel. 33 852 36 44.  

Organizator: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Strona internetowa: www.cme.org.pl

«« | « | 1 | » | »»