Anglikanie: wspierajmy prześladowanych

Do ekumenicznego wsparcia prześladowanych chrześcijan wzywa w bożonarodzeniowym liście do zwierzchników Kościołów całego świata prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Rowan Williams

Do ekumenicznego wsparcia prześladowanych chrześcijan wzywa w bożonarodzeniowym liście do zwierzchników Kościołów całego świata prymas Wspólnoty Anglikańskiej. Abp Rowan Williams przytacza takie wstrząsające fakty, jak zamachy przeciw chrześcijanom w Iraku, gdzie niewielka, ale odważna społeczność wyznawców Chrystusa żyje na co dzień w niebezpieczeństwie. Arcybiskup Canterbury przypomina też chrześcijan indyjskiego stanu Orisa, zabijanych z powodu wyznawanej wiary. Ponadto pisze o dzieciach, które cierpią w takich udręczonych wojną krajach, jak Kongo czy Sudan. Zwraca uwagę na konieczność jedności w obliczu prześladowań, których wspólnie doświadczamy.

„Jesteśmy wezwani, by codziennie modlić się za naszych braci chrześcijan będących w niebezpieczeństwie i stawać w obronie ich samych, a także ich sąsiadów, niezależnie od tego, jaką wiarę oni wyznają” – pisze abp Williams. Wskazuje, że skutki przemocy i tyranii odczuwają nie tylko chrześcijanie, gdyż doznając cierpień nie żyją oni w izolacji od reszty społeczeństwa. „Musimy znaleźć wszelkie sposoby, by móc wyrazić naszą solidarność z nimi. Cieszy nas i wprost zawstydza fakt, że ich odwaga i wielkoduszne świadectwo są darem Boga dla nas wszystkich. Ich zdecydowana służba aż do oddania życia pomaga nam wzrastać i umacniać się w wierze” – dodaje zwierzchnik anglikanów. Nawiązując do historii Chrystusowego dzieciństwa zachęca wszystkich chrześcijan do solidarności i niesienia pomocy tym, którzy dziś żyją w cieniu takiej samej tyranii, jaka kiedyś zagrażała życiu Pana Jezusa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama