Prawosławni duchowni mogą kandydować w wyborach

Chociaż normalnie duchowni nie mogą kandydować w wyborach do parlamentu czy samorządu, to można się na to zgodzić w wyjątkowych przypadkach – orzekł Synod Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Jak zastrzeżono, wyjątki od zasady są możliwe, jeśli „wybór przedstawiciela hierarchii czy duchowieństwa do organów ustawodawczych podyktowany będzie koniecznością przeciwstawienia się siłom usiłującym zwalczać Kościół prawosławny, w tym schizmatyckim i nie- prawosławnym”.

Wyboru kandydatów w takim wypadku dokona Synod czy lokalni hierarchowie. Zastrzeżono, że duchowni nie mogą występować jako członkowie partii politycznych.

Synod obradował on w katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, aby przedyskutować najpilniejsze problemy Kościoła i społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.