Kard. Koch: modlitwa o pokój dla Ukrainy to inicjatywa ekumeniczna

Jutro dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy.

Ogłoszony przez Papieża jutrzejszy dzień postu i modlitwy o pokój dla Ukrainy jest inicjatywą ekumeniczną – wskazuje na to kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Jak podkreśla w wywiadzie dla Radia Watykańskiego wspólna modlitwa ma podwójne znaczenie: z jednej strony będziemy prosić Boga o dar pokoju, a zarazem chcemy też przemówić do sumień ludzi, od których zależą losy Ukrainy – mówi kard. Koch.

„Podczas wojny my ludzie odnosimy wrażenie, że jesteśmy bezsilni, bo cóż możemy zrobić? W tych tak ważnych chwilach możemy jednak zwrócić się do Boga, bo jak wiemy On chce pokoju, a nie wojny. Po drugie, jeśli modlimy się publicznie, to tym samym apelujemy do sumień tych wszystkich, od których zależy wojna i pokój. Zachęcamy ich, by oczyścili swoje sumienia i nie nosili w sobie zamysłów wojny, lecz myśleli o pokoju. Po trzecie wreszcie modlitwa o pokój jest znakiem solidarności z tymi, którzy cierpią na skutek wojny, którzy znaleźli się w bardzo tragicznej sytuacji, bo musza rozstać się ze swymi bliskimi, opuścić swój dom. Modlitwa to znak, że nie są sami, że inni myślą o nich i modlą się z nich. Jest to bardzo ważne.“

«« | « | 1 | » | »»