Dobry Pasterz chce naszej jedności

Papież do baptystów, metodystów i waldensów.

Dobry Pasterz chce naszej jedności – takie przekonanie wyraził papież Franciszek w przesłaniu na rozpoczęte 21 sierpnia w Torre Pellice koło Turynu Zgromadzenie-Synod włoskich baptystów, metodystów i waldensów.

We wspólnych obradach Synodu Kościołów waldensów i metodystów oraz Nadzwyczajnego Zgromadzenia Chrześcijańskiego Związku Ewangelicko-Baptystycznego we Włoszech, które potrwają do 26 sierpnia, bierze udział 200 delegatów. Jest to piąte w historii wspólne zebranie przedstawicieli tych trzech wyznań, a pierwsze od 15 lat.

W swoim przesłaniu Franciszek wyraził nadzieję, że „spojrzenie Jezusa będzie coraz bardziej rozjaśniać nasze relacje”, ułatwiając „intensywne i braterskie” podążanie wspólną drogą. – Jesteśmy jego uczniami, których On, Dobry Pasterz, chce widzieć w pełni zjednoczonymi. Wobec świata, dziś naznaczonego podziałami, wyczerpanego wojnami, w którym panuje obojętność i egoizm, naszym zadaniem jest dawać świadectwo o pięknie i płodności gościnności, dzielenia się i miłości – napisał papież.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama