Małysz wspiera Dekadę Reformacji

Adam Małysz zachęca do instalowania w Beskidach... budek lęgowych. To projekt ewangelickiej parafii w Szczyrku Salmopolu z okazji Dekady Reformacji.

Znany skoczek narciarki, który niedawno zakończył swoją karierę sportową, przyjechał w środę do luterańskiej wspólnoty i odebrał dwie ptasie budki – poinformował inicjator przedsięwzięcia, ks. Jan Byrt.

Duchowny chce do 2017 roku powiesić co najmniej pół tysiąca ptasich budek lęgowych. W ten sposób zamierza pomóc ptakom, których gniazda zniszczono podczas wycinki chorych drzew w lasach beskidzkich.

Małysz już drugi raz poparł akcję ewangelickiej parafii. Rok temu sportowiec i jego trener Hannu Lepistö zasadzili dwie brzozy w powstającym tu Ekumenicznym Ogrodzie Reformacji.

Ks. Byrt zapewnia, że Małysz jeszcze w tym tygodniu powiesi budki w swoim ogrodzie w Wiśle, by wkrótce ptaki znalazły w nich miejsca lęgowe. „Tak jak nie trzeba było namawiać Adama, by zasadził drzewo w Ogrodzie Reformacji, bo kocha drzewa i chce im pomóc, tak samo nie trzeba było namawiać go do przystąpienia do tego projektu” – mówi ewangelicki duchowny, wyjaśniając, że dotąd parafia rozdała już 150 budek.

„Adam Małysz jest wielkim miłośnikiem Ewangelii i przyrody i ma wielkie serce do każdego projektu związanego z Ewangelią i ochroną przyrody” – dodaje ks. Byrt.

Adam Małysz jest luteraninem. W 1997 roku ożenił się z Izabelą Polok, która jest katoliczką. Ślub odbył się w ewangelickim kościele św. Piotra i Pawła w Wiśle. Ich 14-letnia córka, Karolina wychowywana jest w wierze katolickiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama