Pastor powinien zostać aresztowany

Przewodniczący Pakistańskiej Konferencji Biskupów Katolickich abp Lawrence Saldanha wezwał władze USA, by aresztowały pastora Wayne’a Sappa z Florydy, który 20 marca spalił Koran. Akt ten wywołał masowe protesty w świecie islamskim, które w ostatnich dniach doprowadziły do śmierci 24 osób w Afganistanie.

1 kwietnia 14 osób, w tym 7 Amerykanów zginęło w ataku na bazę ONZ w mieście Mazar-e-Sharif, zaś 2 kwietnia kolejne 10 osób w Kandaharze. Protesty trwają również w sąsiednim Pakistanie, gdzie podpalono trzy kościoły chrześcijańskie.

Abp Saldanha jest zdania, że pastor Sapp powinien zostać „na pewien czas” aresztowany, biorąc pod uwagę konsekwencje, jakie na całym świecie przyniosła jego akcja. Hierarcha zaapelował do władz Stanów Zjednoczonych, aby zapobiegały na przyszłość podobnym działaniom podejmowanym przez ekstremistów i fundamentalistów chrześcijańskich.

Jednocześnie podał w wątpliwość związek między spaleniem Koranu na Florydzie i spaleniem kościołów w Pakistanie. Wskazał jednak na siłę emocji muzułmanów, protestujących w całym kraju.

Prezydent Barack Obama powiedział 2 kwietnia, że „zbezczeszczenie jakichkolwiek świętych tekstów, w tym Koranu jest aktem najdalej posuniętej nietolerancji i bigoterii”. Jednocześnie uznał, że „atakowanie i zabijanie niewinnych ludzi” w odpowiedzi na owo zbezczeszczenie jest „oburzające i stanowi afront wobec ludzkiej przyzwoitości i godności”.

Od kilku miesięcy w Pakistanie kościoły podlegają wzmożonej ochronie, z użyciem uzbrojonych strażników, betonowych ogrodzeń, kamer i worków z piaskiem. Osoby wchodzące do świątyń są rewidowane.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Antoni
  04.04.2011 21:17
  A dlaczego nie aresztuje się władze Arabii Saudyjskiej niszczące każdy napotkany egzemplarz Biblii? Dlaczego nie aresztuje się muzułmanów mordujących chrześcijan w muzułmańskich krajach? Potrzebna jest ogólnoświatowa dyskusja na te tematy.
 • Aaron
  04.04.2011 23:33
  Nie wiem komu służycie ponieważ mój poprzedni
  wpis o islamie się nie pojawił.
  Po owocach poznaje się duchy-więc po tym co czynią muzułmanie powiem otwarcie( chodzi o zabójstwa w ostatnich dniach) -islam to religia szatana.
  To nie Archanioł Gabriel dał księgę przecząca objawieniu Syna Bożego. To demon pod postacią anioła światłości zwiódł część ludzi którzy dziś są w Islamie.
  A w Apokalipsie jest opisany Mahomet jako fałszywy prorok.
  A w świadectwie Iszo z kanak ten Chrześcijanin mający wizję widział tego który najbardziej drze się w piekle to mahomet.
  Bóg uczy przebaczać-diabeł się mści i tacy są muzułmanie. Więc gadki o tym co łaczy Chrześcijan i Muzułmanów to wierutne pierdoły i tyle.
  My ich głaszczemy a oni nas mordują jak długo będziemy się bac głośno krzyczeć że oni nie są od Boga.
  Bóg jest z nami. Może dlatego dał siostrze zakonnej upokorzyć muzułmańskiego zamachowca Ali Agcę. bo dla muzułmanina zginąć z ręki kobiety to hańba, więc może dać się złapać
  kobiecie to też hańba.
  Swoją drogą dzielna siostra -cicha nieznana bohaterka. Tak rzucić się na terrorystę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.