Katolicko-prawosławne rozmowy o pojednaniu

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się spotkanie przedstawicieli Patriarchatu Moskiewskiego i polskiego episkopatu

Delegacji prawosławnej przewodniczył metropolita Hilarion Ałfiejew, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego zaś katolickiej prymas-senior abp Henryk Muszyński.

Strony kontynuowały dyskusję nad przygotowywanym dokumentem na temat wkładu obydwu Kościołów w dzieło pojednania między narodami Rosji i Polski. Metropolita Hilarion przyznał, że istnieją jeszcze pewne rozbieżności, szczególnie jeśli chodzi o kwestie historyczne, ale jak stwierdził abp Muszyński praca jest owocna.Abp Muszyński podkreślił, że obie strony serio traktują pracę nad wspólnym dokumentem na temat pojednania obu narodów, dlatego jego zredagowanie musi potrać. Trudno określić kiedy poznamy ostateczną wersję wspólnego przesłania.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.