Modlitwa za sportowców

Przed dzisiejszym meczem otwierającym Piłkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet 2011 w berlińskim kościele Pamięci Cesarza Wilhelma odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Wziął w nim udział prezydent Niemiec Christian Wulff.

Inicjatorami nabożeństwa były dwa największe Kościoły Niemiec: katolicki i ewangelicki.

Duszpasterz sportowców w Konferencji Biskupów Niemieckich, bp Jörg Michael Peters przemawiając wyraził radość, że Kościół może uczestniczyć w inauguracji mistrzostw. Zaapelował, aby szczególnie w sporcie zaangażować się na rzecz pokojowych relacji międzyludzkich i wyraził nadzieję, że będziemy świadkami sprawiedliwego, radosnego i jednoczącego ludzi footballu. W przeciwnym razie zagrożone są godność człowieka i ideały sportu.

Przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech (EKD), ks. Nikolaus Schneider nazwał Piłkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet sportowym wydarzeniem roku. „Cieszę się, że piłka nożna kobiet ma tak wielkie uznanie a mistrzostwa świata są świętem pokoju i możemy się cieszyć z tego, że piłka nożna nas jednoczy” – powiedział ewangelicki duchowny.

Obok prezydenta Wulff w nabożeństwie wziął udział prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, Theo Zwanziger, który modlił się, aby „mistrzostwa wspierały pokój i wzajemne porozumienie i nie znalazło się miejsce dla nienawiści i przemocy”.

Rozpoczynające się dzisiaj w Niemczech mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej potrwają do 17 lipca. Rozgrywki rozpoczyna spotkanie w Berlinie między reprezentacjami Niemiec i Kanady.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.