Ekspansja prawosławia

W katolickich kościołach Włoch coraz częściej modlą się prawosławni. Chodzi o te świątynie, które z powodu braku wiernych świecą pustkami. Są one wówczas wynajmowane wiernym m.in. z patriarchatu moskiewskiego.

Jest to popularna praktyka, ponieważ, jak informuje arcybiskup Mark z Jegoriewska, zaledwie kilka z 49 prawosławnych parafii we Włoszech posiada własną cerkiew.

Poza granicami Rosji jest aktualnie 400 świątyń należących do patriarchatu moskiewskiego. Patriarcha Cyryl apeluje, by tę liczbę zdecydowanie podwyższyć. Zresztą nie tylko za granicą trwa obecnie ekspansja patriarchatu w tym względzie. Tylko w Moskwie zapowiedziano wybudowanie w najbliższym czasie 200 prawosławnych cerkwi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.