Nasza reakcja na przemoc

W dniach od 23 – 25 września 2011 roku odbywa się w Centrum Luterańskim w Warszawie przy ul. Miodowej 21, XX Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich.

Jego organizatorem jest Synodalna Komisja ds. Kobiet (Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP). Temat tegorocznego Forum brzmi: „NASZA REAKCJA NA PRZEMOC”, i nawiązuje do zakończonej dekady, która w 2001 roku została zainicjowana przez Światową Radę Kościołów pod hasłem „Kościoły przeciwdziałają przemocy”. Temat przemocy był już omawiany na X Forum Kobiet.

W tym roku uczestniczki spotkania będą miały okazję zastanawiać się, czy w minionym dziesięcioleciu udało się przedsięwziąć działania w parafiach i w całym Kościele, by nie był to temat przemilczany, ale by ludzie dotknięci przemocą otrzymywali stosowne wsparcie.

Referat wprowadzający do dyskusji w grupach tematycznych wygłosi pani psycholog Beata Wolfram-Krukowska, która od 2006 roku jest zaangażowana w realizację projektu: Poradnictwo Rodzinne – Punkt Konsultacyjny Przeciw Przemocy, który prowadzony jest przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. W Forum Kobiet Ewangelickich uczestniczą wcześniej zgłoszone reprezentantki Parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.