Kobiety-biskupi od 2014 roku?

Dopuszczenie kobiet do biskupstwa w Kościele Anglii przyczyni się do humanizacji kapłaństwa - uważa zwierzchnik tego Kościoła arcybiskup Canterbury Rowan Williams.

Zdaniem arcybiskupa pełne włączenie kobiet spowoduje zmiany kulturowe w Kościele - na lepsze. Arcybiskup spodziewa się iż usunięcie zakazu dopuszczenia kobiet do biskupstwa pomoże zwalczyć "pełzającą" biurokratyzację.

Pierwsza biskup w Kościele Anglii nie pojawi się wcześniej niż w 2014 roku. W połowie listopada tego roku 44 diecezji ma przeprowadzić głosowanie wśród swoich członków na lokalnych synodach lub zgromadzeniach czy popiera plan.

Pewne jest, że kobiety-biskupi nie podobają się tradycjonalistom anglikańskim i Kościół Anglii może czekać kolejna fala odejść. Z tego powodu Kościół Anglii ma mieć "podwójną" strukturę - biskupów-mężczyzn dla tych, którzy nie będą uznawać biskupów-kobiet. To z kolei nie podoba się zwolennikom dopuszczenia kobiet do kapłaństwa.

***

Kobiety-biskupi od 2014 roku?   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANGLIKANIE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.