Msza człowieka współczesnego

Zapraszamy na prawykonanie kompozycji Kamila Staszowskiego "Messa dell'Uomo Moderno" (Msza człowieka współczesnego). Koncert odbędzie się 12 listopada (sobota) o godz. 19:30 w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie. Wstęp wolny! Jednym z patronów medialnych jest portal ekumenizm.pl.

Utwór na niespotykany zestaw wykonawców - dwa chóry kameralne, recytator, dwa kwartety smyczkowe i perkusja (m. in. czelesta, wibrafon, dzwony rurowe, tom-tomy, tam-tamy i gong). Ciekawostką jest wykorzystanie nietypowych instrumentów, jak waterphone, simantry i rainmakery.

Z jednej strony nowoczesne nietypowe brzmienia, repetytywność, sięgnięcie po niestandardowe instrumentarium, swobodne podejście do formy, a z drugiej strony - nawiązanie do formy mszalnej, wykorzystanie tekstu liturgicznego mszy tradycyjnej zwanej trydencką (Missale Romanum, 1962) oraz elementów charakterystycznych dla chrześcijańskiego Wschodu.

Wystąpią: Leszek Lorent (perkusja), Chór Kameralny Varsoviae Regii Cantores, Małgorzata Waciusionek - (skrzypce - koncertmistrz), Joanna Maluga (dyrygent).

WSTĘP WOLNY! 

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, WARSZAWA

Pobieranie...
 • ks.Piotr_Paweł
  03.11.2011 12:17
  Dla mnie to pomieszanie z poplątaniem - ""Msza" człowieka współczesnego" z tekstami Kościoła Katolickiego (Msza Trydencka) w kościele protestanckim... czyżby nowa prowokacja artystyczna???
 • król roger
  04.11.2011 08:57
  Zatem człowiek współczesny nie może być na przykład katolikiem otwartym na poznanie nowego? Co z tego, że to Kościół Protestancki? Mnie zawsze uczono, że Bóg jest jeden.
 • ann83
  13.11.2011 22:22
  ...a wystarczyło tylko program przeczytać,żeby zrozumieć o co chodzi;)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.