Komentarze 2
 • Anonim (konto usunięte)
  17.03.2020 10:22
  Skoro to coś spełniało kryteria zarejestrowania związku wyznaniowego, to rzeczywiście nie sposób było odmówić. Uważam jednak, że należy zmienić prawo w tym kierunku, aby takich nowych związków nie można było opatrywać nazwą wprowadzającą zamieszanie. Wtedy dotychczasowe związki wyznaniowe powinny móc się wypowiedzieć co do tej nazwy. Przy obecnym przykładzie - ani to chrześcijańskie, ani tym bardziej katolickie. Nie wystarczy odwołać się do Jezusa w dowolnej formie, żeby stało się to kościołem chrześcijańskim, czy tym bardziej kościołem katolickim. A już widzę, jak wiele osób to coś (bo nie umiem tego nazwać kościołem) wprowadzi zwyczajnie w błąd. Zwłaszcza takich, dla których ich homoseksualizm jest trudem.
 • Kocór
  17.03.2020 16:56
  To nie jest nowy związek wyznaniowy.Pierwsze nabożeństwo Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce odbyło się w 2007 roku. Początkowo niezależna wspólnota nawiązała kontakt z podobnymi wspólnotami w USA i Belgii, które posiadały biskupów z sukcesją apostolską.
  W 2011 roku wspólnota została przyjęta do Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej.
  13 grudnia 2017 zarejestrowano Stowarzyszenie Reformowanych Katolików powołane do istnienia przez członków i członkinie poznańskiej wspólnoty Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Stowarzyszenie działa m.in. na rzecz sprawiedliwości społecznej, przeciwdziałania wykluczeniu zwłaszcza w kontekście wolności sumienia i wyznania. Reprezentant stowarzyszenia należy do Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej
  Niestety takie zarejestrowanie i nazwa ma na celu wprowadzić w błąd i zamieszanie wiernych Kościoła Katolickiego. Dlatego potrzeba aby Episkopat w Polsce jak najszybciej wydał komunikat w tej sprawie i pouczył wiernych jakie zagrożenie czeka katolików. Może to być groźniejsze niż epidemia wirusa.
  Od roku 2014 Kościół przygotowywał dokumenty, a 6 grudnia 2016 roku wysłał wniosek o wpis Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce do rejestru Kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wpis do rejestru nastąpił 28 stycznia 2020 roku.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .