Do brutalnej antychrześcijańskiej interwencji policji doszło w Wenzhou we wschodnich Chinach.
Ponad 2,5 tys. chrześcijan zginęło w ostatnim czasie w Nigerii z rąk islamskich fundamentalistów.
Islamizacja Iraku na terenach zajętych przez dżihadystów weszła w kolejną fazę. Po wygnaniu wyznawców Chrystusa nakazali oni zmianę nazw szkół wywodzących się z chrześcijaństwa na nazwy powiązane z „bataliami Państwa Islamskiego”.
W Demokratycznej Republice Konga odbył się pogrzeb trzech włoskich ksawerianek, które zostały brutalnie zamordowane w swym klasztorze w Bużumburze.
Już 10 tys. irackich chrześcijan złożyło w Irbilu wniosek o francuską wizę. Procedury są dość skomplikowane, tamtejszy konsulat jest oblegany przez uchodźców, ale codziennie ok. 50 osób otrzymuje pozwolenie na wyjazd do Francji.
Rozprawa apelacyjna w sprawie Asii Bibi kolejny raz została odroczona. Tym razem sędzia Anwar Ul Haq stwierdził, że „daje ostatnią szansę oskarżycielom, których adwokat kolejny raz nie stawił się na rozprawie”. Nowy proces apelacyjny ma się odbyć 16 października.
Ludobójstwo chrześcijan, którego dopuszcza się tzw. Państwo Islamskie, pozostawi trwałe ślady nie tylko w kulturze Bliskiego Wschodu, ale przede wszystkim wpłynie na kwestię utrzymania pokoju na świecie.
W Arabii Saudyjskiej aresztowano 27 chrześcijan narodowości hinduskiej, których przyłapano na modlitwie w ich własnych domach. Skonfiskowano także Pismo Święte, modlitewniki i instrumenty muzyczne należące do oskarżonych.
Trzy włoskie zakonnice zostały brutalnie zamordowane w stolicy Burundi, Bużumburze. Siostry Olga Raschietti i Lucia Pulici zginęły wczoraj, natomiast siostra Bernadetta Boggian dzisiejszej nocy.
W Iranie nie słabną represje względem chrześcijan, a w szczególności względem byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest.