Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Katedra św. Pawła w Londynie zostanie otwarta dla turystów w sobotę, w tydzień po zamknięciu jej z uwagi na trwający przed nią protest przeciwko chciwości globalnego kapitalizmu i finansistów - poinformowała w czwartek rzeczniczka władz londyńskiego zabytku.
Zespół Muzyki Cerkiewnej podczas jubileuszowego koncertu, który odbędzie się w niedzielę w Warszawie, poprowadzi jego twórca i wieloletni dyrygent ks. Jerzy Szurbak. W ten sposób zespół uczci 40 lat swojej działalności na polskich i zagranicznych estradach.
Katedra św. Pawła w Londynie, jedno z arcydzieł architektury angielskiej, została wczoraj zamknięta w związku z trwającym koło niej protestem przeciwko chciwości bankierów, finansistów i systemowi, który na to pozwala.
Kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w tym prezydent Barack Obama i wiceprezydent Joe Biden, uczestniczyło w niedzielę w uroczystości odsłonięcia pomnika przywódcy walki Afroamerykanów o równouprawnienie, Martina Luthera Kinga, wzniesionego na Mallu w Waszyngtonie.
Gdzie można poznać historię tego niezwykłego języka, nauczyć się jego podstaw oraz tekstów pieśni liturgicznych?
Krynica. Od 24 września do 10 października można było oglądać w Willi Romanówka zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz organizatorów III Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów Nowica 2011 wystawę ikon „Boży posłańcy Starego Przymierza”.
Międzynarodowa konferencja chrześcijańska poświęcona dwóm wielkim pisarzom rosyjskim Tołstojowi i Dostojewskiemu, trwa w Jasnej Polanie pod Tułą. Jasna Polana była posiadłością Lwa Tołstoja i obecnie znajduje się tam jego muzeum.
Gdy brałem po raz pierwszy to dzieło do ręki, ogarniały mnie wątpliwości, czy publikowanie go ma dzisiaj jeszcze sens.
Lśniące w słońcu kopuły cerkwi symbolizujące płomienność modlitwy są bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów związanych z prawosławiem.
Obchody 850-lecia Krzyża świętej Eufrozyny, najważniejszej relikwii Cerkwi prawosławnej na Białorusi, zaginionej podczas II wojny światowej, odbyły się wczoraj w Połocku.