Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Naród syryjski pragnie pokoju i tęskni za pokojem, a chrześcijanie i muzułmanie w Syrii chcą nadal żyć jako jeden naród - mówił przebywający w Polsce patriarcha Antiochii Jan X. Jak podkreślił, przemoc i terroryzm są obce Syryjczykom.
Papież Franciszek przyspiesza marsz w stronę Moskwy - tak rzymski dziennik "Il Messaggero" interpretuje mianowanie dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Warszawie arcybiskupa Celestino Migliore ambasadorem watykańskim w Moskwie.
Wietnamskie władze zwolniły z więzienia katolickiego księdza, który jest jednym z najbardziej znanych dysydentów w tym komunistycznym kraju. Ten krok jest postrzegany jako gest dobrej woli przed wizytą w Wietnamie w przyszłym tygodniu prezydenta USA Baracka Obamy.
Jako "diaboliczny i potencjalnie ludobójczy ruch" określił Państwo Islamskie, nowy komisarz ds. praw człowieka przy ONZ, Zajd Raad Zajd al-Husajn.
Szefowie instytucji UE i dziewiętnastu europejskich przywódców religijnych zaapelowali we wtorek do władz Sudanu o uchylenie wyroku skazującego młodą kobietę na śmierć za apostazję i o uwolnienie tej kobiety.
Ojciec Benedykt Pączka poinformował w środę PAP, że polscy misjonarze i siostry zakonne nie opuszczą Republiki Środkowoafrykańskiej. Kapucyn podkreślił, że misjonarze, zgodnie z duchem ewangelizacji, muszą pozostać ze swoimi podopiecznymi w tej trudnej chwili.
Kenneth Bae, amerykański misjonarz od ponad roku więziony przez reżim Korei Północnej za rzekomą działalność wywrotową, w poniedziałek spotkał się z dziennikarzami w Pjongjangu i zaapelował do władz USA, by postarały się o jego uwolnienie.
Około tysiąca osób zabili na początku grudnia w Republice Środkowoafrykańskiej byli islamscy rebelianci - poinformowała w opublikowanym w nocy z środy na czwartek raporcie organizacja Amnesty International (AI).
Zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl oświadczył, że dobre stosunki między Rosją i Polską są ważne dla obrony wartości chrześcijańskich we współczesnej Europie.
UE traktuje Czarnogórę "jakbyśmy byli jakimiś prymitywami z buszu, którym jakaś europejska drużyna musi zmienić świadomość" - oznajmił metropolita Czarnogóry i Przymorza abp Amfilochiusz.