Kościół Ewangelicki w Niemczech rozpoczął nową inicjatywę misyjną „Kursy wiary”. Do duchownych ewangelickich różnych wyznań zostały wysłane materiały, w tym podręczniki oraz pomoce audiowizualne, które mają pomóc w organizowaniu kursów wiary w parafiach. Celem inicjatywy jest nie tylko popularyzowanie wiedzy religijnej, ale przede wszystkim pogłębienie wiary.
W Ławrze Kijowsko-Pieczerskiej zakończył się jednodniowy Sobór Jubileuszowy Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego (UKP), poprzedzony Soborem Biskupów. Za konieczne uznano utworzenie skutecznego systemu obrony moralności społecznej i uniemożliwiania propagowania rozwiązłości i grzechu.
Sąd Najwyższy Egiptu postanowił, że w tamtejszych dowodach osobistych można będzie obecnie wpisywać wyznanie chrześcijańskie. Do tej pory w dokumentach wydawanych wyznawcom Chrystusa automatycznie wpisywano formułę „były muzułmanin”, podczas gdy dzieci i chrześcijanie wymieniający dokumenty otrzymywali je z adnotacją „muzułmanin”.
Zwierzchnik Kościoła unickiego wezwał prezydenta Janukowycza do rozmowy o przyszłości Ukrainy.
Ojciec Joachim Badeni o mistyce Wschodu i przebóstwiających energiach, promieniujących z ikony Trójcy Świętej Rublowa.
Badania genetyczne przeprowadzone w Zakładzie Medycyny Sądowej UM w Lublinie jednoznacznie wykluczyły możliwość, że Ewaryst Walkowiak może być synem zmarłej w 2005 r. s. Joanny Lossow FSK, franciszkanki z Lasek, pionierki ekumenizmu w Polsce.
Kościół prawosławny Gruzji stanowczo sprzeciwia się ustawie nadającej publiczną osobowość prawną mniejszościowym wspólnotom religijnym.
O „pułapce”, jaką dla niektórych religii są „fanatyzm i fundamentalizm, które siłą i przemocą starają się narzucić innych własne przekonania" mówił przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” kard. Peter Kodwo Appiah Turkson. Zwrócił uwagę, że zwolennicy tych poglądów zapominają, że "«prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie», jak słusznie nauczał Sobór Watykański II”.
Parlament Europejski przyjął rezolucję w obronie chrześcijan w Indonezji. W ciągu ostatnich sześciu lat odnotowano tam 430 napaści na kościoły. Przedmiotem ataków i dyskryminacji są także ahmadyjczycy, bahaiści i buddyści.
Słuchają, oglądają, śpiewają, rozmawiają, modlą się, piją kawę, grają, bawią się, milczą, jedzą - to tylko niektóre z czynności, które wykonują uczestnicy Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.