Kalwin okupowałby Wall Street?

Szwajcarski reformator Jan Kalwin dołączyłby się do inicjatywy okupujących Wall Street – uważa ks. Setri Nyomi, sekretarz generalny Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych.

– Jestem pewien, że byłby na ulicach Nowego Yorku i Londynu – powiedział Nyomi podczas wykładu w Princenton Theological Seminary. Według pastora Nyomi Kalwin wyrażał sprzeciw wobec wszelkich form społecznego ucisku, wywoływanego kwestiami finansowymi. – Dzisiaj są nimi właśnie globalne systemy gospodarcze, która posiadają jeszcze bardziej skomplikowane konsekwencje. Dzisiejszy Kościół musi sprzymierzyć się z głosami sprawiedliwości, nawet jeśli miałoby to oznaczać wyjście na ulice – dodał afrykański teolog.

 

Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.