Kalwini odcinają się od członkini kapituły Kryształowego Świecznika

Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP oświadczył, że Biruta Przewłocka-Pachnik nie została delegowana przez władze Kościoła ani Radę Diakonii Kościoła do reprezentowania tego środowiska w kapitule nagrody "Kryształowego świecznika" i samodzielnie podjęła decyzję o uczestnictwie w tym przedsięwzięciu".

Autorzy oświadczenia stwierdzają też, że "nasz Kościół opowiada się za rozdziałem Kościoła od Państwa. Nie podzielamy jednak idei promowanych przez kapitułę nagrody p. Wandy Nowickiej".

Biruta Przewłocka-Pachnik jest prezesem Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP (odpowiednika katolickiej Caritas). Nawiasem mówiąc, osoba o tym samym, rzadkim imieniu i nazwisku jest też - według Krajowego Rejestru Sądowego - skarbnikiem feministycznej i proaborcyjnej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

“Kryształowy świecznik” to nagroda przyznawana za zasługi w budowie świeckiego państwa. Ustanowiła ją wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. W kapitule nagrody zasiadają m.in. poseł Robert Biedroń, prof. Jan Hartman z UJ, prof. Magdalena Środa z UW, Biruta Przewłocka-Pachnik, Barbara Keff oraz prof. Stanisław Obirek.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama