Inny Adwent

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpoczęło niedawno akcję, która ma pozwolić wiernym na nowo odkryć sens adwentowego oczekiwania.

Pomocą w owym odkrywaniu ma być specjalna strona internetowa, na której znaleźć można m.in. rozważania, eseje, rozmowy i inne inspirujące materiały, które zachęcają internautów do codziennego studiowania Biblii.

Jak zauważają twórcy projektu: „dziś okres przedświąteczny częściej kojarzy się z zabieganiem, zakupami i wieloma, w gruncie rzeczy nieistotnymi, przygotowaniami niż z wyciszeniem i refleksją związaną z oczekiwaniem. Dlatego zachęcamy do wspólnego przeżywania adwentu w twojej parafii, domu, w grupie”.

W tym celu wymyślono np. specjalną „Operację Andrzej”, która „pomaga wierzącym modlić się za znanych sobie ludzi, którzy szukają Jezusa”, a także pozwala na nawiązanie lepszego kontaktu z nimi oraz na „zaproszenie i przyprowadzenie ich do Jezusa”.

Więcej na www.innyadwent.pl oraz na www.prawdziweswieta.pl – Inny Adwent jest bowiem jednym z czterech filarów większej akcji, noszącej nazwę „Prawdziwe Święta”. Ta ostatnia inicjatywa ma przygotowywać wiernych nie tylko na Adwent, ale także na Święta Zmartwychwstania Pańskiego, Zesłanie Ducha Świętego oraz obchody Pamiątki Reformacji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.