Pastorka zdemaskowana

Ks. dr Christine Dietrich z Ewangelicko-Reformowanego Kościoła Bern została zdemaskowana jako współautorka popularnego portalu prawicowego Politically Incorect (PI), uznawanego za największe niemieckojęzyczne forum krytyczne wobec islamu oraz polityki integracyjnej Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Niemiecka gazeta, która zdradziła tożsamość ks. Dietrich, ujawniła, że pani pastor nie tylko pisała na PI, ale również opłacała przez siedem miesięcy koszty prowadzenia strony.

Dietrich przyznała, że wspierała portal i po rozmowie dyscyplinującej z władzami Kościoła odcięła się od portalu.

Kościelni zwierzchnicy podkreślili, że Kościół opowiada się za dialogiem międzyreligijnym i wyrazili radość z decyzji pastor Dietrich.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.