Ewangeliczny szlak

Nazaret i Jezioro Genezaret zostały połączone wędrownym szlakiem promującym walory turystyczne z głęboko duchowym doświadczeniem.

Ewangeliczny szlak biegnący galilejskimi ścieżkami jest propozycją dla tych, którzy chcą „chodzić tam, gdzie chodził Jezus”. Nowy projekt dla pielgrzymów i turystów został zrealizowany przez izraelskie Ministerstwo Turystyki.

Szlak, który pielgrzymi i turyści mogą pokonać na nogach, na rowerze lub nawet konno, może stać się okazją do nowego spotkania z Ziemią Świętą, nazywaną „Piątą Ewangelią”. Propozycja zainteresuje każdego, kto pragnie lepiej poznać geografię tej ziemi. „Piąta Ewangelia – jak powiedział ks. Carlo Rotta, organizator pielgrzymek – to wpatrzenie się w piękno jeziora, skalistych wzgórz i zieleni galilejskiego krajobrazu, gdzie wszystko mówi o Jezusie Chrystusie”.

Trasa wyznaczonego szlaku rozpoczyna się w Nazarecie, gdzie Jezus spędził swoje dzieciństwo i dalsze lata życia, a kończy się nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Kafarnaum, zwanym „miastem Jezusa”. Kiedy podziwia się w ciszy piękno galilejskiej przyrody, każdy zakątek może stać się inspiracją do odkrywania Ewangelii i poznawania historii Mistrza z Nazaretu.

Ewangeliczny szlak jest propozycją dla pragnących podziwiać uroki Galilei na trasie łączącej jedne z ważniejszych miejsc z życia Pana Jezusa. Odtworzenie historycznych ścieżek uczęszczanych przez Chrystusa i apostołów jest dziś niemożliwe. Szlak pozwala jednak na poznanie geografii terenu oraz przyrody ziemskiej ojczyzny Jezusa.

Długość całej trasy wynosi 65 km, więc na jej przejście potrzeba 3 lub 4 dni. Turyści mogą wybrać jeden odcinek, np. nad Jeziorem Galilejskim, kończąc spacer atrakcyjną wycieczką statkiem po jeziorze.

«« | « | 1 | » | »»