Transmisja z ESM w radiu i necie

Wspólne modlitwy, śpiew kanonów z Taizé i refleksje brata Aloisa podczas 34. Europejskiego Spotkania Młodych można słuchać na falach Radia Emaus. Rozgłośnia radiowa archidiecezji poznańskiej przeprowadza codziennie bezpośrednią transmisję z Berlina, także w internecie.

– Przyjechaliśmy do Berlina w kilkuosobowej grupie i powstało tu prawdziwe studio nadawcze Radia Emaus – mówi KAI ks. Maciej Kubiak. Redaktor naczelny Radia Emaus podkreśla, że niemieckie Domradio nadaje jedynie skróty wydarzeń na zakończenie dnia, dlatego w porozumieniu z braćmi z Taizé zdecydowano się na bezpośrednią transmisję za pośrednictwem rozgłośni z Poznania.

– To pierwsza w historii naszego radia transmisja wydarzeń religijnych spoza granic Polski – zauważa ks. Kubiak. Radio Emaus tradycyjnie transmituje na przykład spotkania młodych na Lednicy, organizowane przez poznańskich dominikanów. W 2009 roku na antenie radiowej można było uczestniczyć w spotkaniu Taizé odbywającym się w Poznaniu.

Wspólne modlitwy z Berlina można śledzić na antenie radiowej codziennie od godz. 13.00 do 14.00, oraz od godz. 19.00 do 20.15.

Radio Emaus słyszalne jest na terenie Wielkopolski na częstotliwości 89,8 MHz w okolicach Poznania, 90,4 MHz w okolicach Pniew i 106,2 MHz w okolicach Leszna. Audycji można słuchać także przez internet na całym świecie na stronie www.radioemaus.pl.

Europejskie Spotkanie Młodych w Berlinie potrwa do 1 stycznia 2012 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama