Otwierajcie drogi wolności!

„Republika Czeska obchodzi 25-lecie powrotu do demokracji. Nie zapominajcie w modlitwie o męczennikach i wyznawcach wiary, o ludziach dobrej woli, którzy dzięki bezinteresownemu oddaniu siebie, nieraz za cenę wielkich cierpień, pozwolili swemu krajowi odnaleźć drogę wolności”.

Słowa te czytamy w przesłaniu, które kardynał sekretarz stanu skierował w imieniu Papieża do uczestników Europejskiego Spotkania Młodych w Pradze. „Wy także jesteście wezwani, by otwierać drogi wolności, oddając się do dyspozycji tak jak Maryja z Nazaretu, kiedy przyjęła do siebie życie Syna Bożego” – pisze kard. Pietro Parolin.

„Papież ma zaufanie do waszej wyobraźni i kreatywności, aby radość Ewangelii była dziś głoszona i słyszana w waszych krajach” – czytamy dalej w przesłaniu. Watykański sekretarz stanu zwraca uwagę, że Ojciec Święty podczas swej niedawnej podróży do Turcji nawiązał do spotkań organizowanych przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé dla młodych prawosławnych, katolików i protestantów. Franciszek powiedział tam wówczas, że „nakłaniają nas oni do podjęcia kroków ku pełnej komunii” – przypomina kard. Parolin.

Podobnie jak w poprzednich latach, przesłania do uczestników europejskiego spotkania młodych skierowali też sekretarze generalni Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse-Tveit i Światowej Federacji Luterańskiej pastor Martin Junge. Nie zabrakło też tym razem listu od sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Podobnie, jak w przesłaniu z Watykanu, znalazło się tam nawiązanie do praskiej „aksamitnej rewolucji”. Ponadto Ban Ki Moon podkreśla, że w obecnym, już 37. spotkaniu europejskim szczególnie licznie bierze udział młodzież z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.