USA: Ekspresowy popielec

Kościół metodystyczny w Cincinnati, w amerykańskim stanie Ohio, odprawia ekspresowe nabożeństwa w Środę Popielcową dla zmotoryzowanych wiernych, których goni czas.

Nietypowe nabożeństwo odbywa się na zewnątrz kościoła i jest przeznaczone dla wiernych, którzy bez wychodzenia z samochodu i tracenia cennego czasu chcą wziąć udział w posypaniu głów popiołem.

Pastor Patricia Anderson Cook liczy na udział także tych wiernych, którzy mogliby poczuć się onieśmieleni tłumem w świątyni.

Wielebna zapewniła, że w jej kościele odprawiane są także nabożeństwa w tradycyjnej formie.

Środa Popielcowa rozpoczyna 40-dniowy okres Wielkiego Postu, który stanowi przygotowanie do świąt Wielkanocy. W tym roku niedziela wielkanocna i lany poniedziałek przypadają na 8 i 9 kwietnia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.